O čem je e-book “Jak komunikovat s dětmi?”

Komunikace s dětmi je základ, tohle všichni víme, jak ale komunikovat s dětmi tak, aby nám skutečně rozuměly je už pro některé oříšek. V ebooku – Komunikace s dětmi se vám snažím nastínit, jak naší řeči a slovům děti skutečně rozumí.

Dozvíte se:

Co skutečně slyší dítě, když rodiče mluví

Jak to vidí dítě a jak to vidí rodič – reálné situace rodičů

Co je špatná komunikace a jak ji předejít?

Odpovědi na to, proč vám komunikace nefunguje

Očima učitelky – Křičící dítě

Proč je důležité uvědomovat si, co cítíte?

Očima učitelky – Příběh ze školních chodeb

Jak dohoda s dětmi funguje a jak ji správně uzavřít?

5 nejběžnějších každodenních situací s dětmi a jejich řešení

Zjistěte, jak komunikovat s dětmi efektivněji

Komu ebook může pomoci a jak?

Může pomoci skutečně každému, kdo je ochoten pro změnu něco udělat a nemyslí si, že dítě je třeba držet pod tlakem, jinak se stane nezvladatelným. V ebooku – “Jak komunikovat s dětmi” naleznete pohled očima rodiče i dítěte.

Zjistíte, co je špatná komunikace a ukážu Vám, že komunikace s dětmi nemusí být jen násilná, autoritativní nebo až příliš milá se zavřenými oči.

Emoce jsou to, co nás ovládá a pokud cítíte, že zkrátka svou emoci nedokážete udržet, víte o tom a chcete s tím něco udělat, jste tady správně. Pomůžu Vám pochopit, proč to děti mají jinak a proč nám o tom nikdy nikdo neřekl. A pokud si stále nejste jistí, pak si odpovězte na pár otázek, které vám v rozhodování mohou pomoci.

Rozčiluje vás, že dítě nevnímá, nereaguje?

Stává se vám, že dítěti něco říkáte a ono stejně udělá opak nebo si ani nepamatuje, že jste mu něco říkali. Mluvíte na něj a ono se kouká jinam?

Ikona otazník

Štve vás, že na všechno odpovídá NE?

Je to časté? Chcete jít domů ze hřiště slyšíte: NE – Chcete, aby dítě šlo spát, slyšíte: NE – Chcete, aby jedlo, slyšíte NE – Chcete, aby se podělilo o hračku, slyšíte NE?

Ikona otazník

Vyčerpává vás jeho vztekání a křik?

Jste už unavení z toho, jak si vaše dítě vše vynucuje vztekem, brečí, křičí, mlátí sebou o zem a nic nepomáhá? Stává se vám, že musíte dítěti raději ustoupit nebo mu dát na zadek, abyste situaci nějak vyřešili?

Ikona otazník
Ikona otazník

Rozčiluje Vás, že dítě neposlouchá?

Je to až k neuvěření, stále se opakujete, prosíte, zakazujete, vyhrožujete. Zkoušíte to po dobrém po zlém, ale dítě ne a ne poslechnout? Dohoda u vás nepřipadá v úvahu?

Ikona otazník

Nesnášíte, když vám dítě odpovídá jednoslovně?

Slýcháváte z dětských úst většinou odpovědi – Nevím, Dobrý, Dalo se, Aha, Hm, Možná, Jo, Ne nebo Fajn? Můžete se postavit na hlavu, ale nedostanete z něj nic lepšího?

Ikona otazník

Nebaví vás, se s dětmi neustále dohadovat?

Vytáčí vás, když vaše dítě na vás zvýší hlas? Nelíbí se vám tón, kterým se s vámi vaše dítě baví? Unavuje vás každodenní dohadování se o tom, co a jak bylo nebo nebylo dohodnuto?

Mentor: Kristina Farkasová | Cesta k pochopení

Kristina Farkasová – Mentorka, autorka

Věřím, že každý může dosáhnout, toho po čem touží, ale protože vím, že cesta k cílům je velmi klikatá a narážíme stále na nějaké křižovatky, pomůžu vám si vybrat ten správný směr, který vás přiblíží k vašim cílům a snům.