Online cesta k pochopení

Emailová cesta k pochopení byla vytvořena na základě obrovského množství dotazů na e-mail v Kouzelné výchově. Tato cesta poradenstvím je pro mnohé rodiče nejbezpečnější. Nemusí se s nikým vidět a psát o svých problémech je někdy mnohem snazší, než je sdělovat ústně.

Emailová cesta je tady pro všechny rodiče, kteří se potřebují k získaným informacím vracet. Pro všechny ty, kteří se bojí svěřit se veřejně a říct si o pomoc. Vypsání se ze svých problémů je pro mnohé daleko více než tisíc rad. Rodiče většinou při psaní dotazů, sami najdou řešení, jen si to častokrát neuvědomí. Možná také patříte mezi rodiče, kteří už jsou zmatení dnešními radami a proto jsem tady, abych vám pomohla se zorientovat.

S tímhle vším vám v Cestě k pochopení můžeme pomoci. Zodpovím vám otázky, na které potřebujete znát odpovědi, objasním vám dětské reakce a pomůžu vám naučit se umět, jednat efektivněji a klidněji. Vaše dotazy jsou u nás v bezpečí a nikdy bez vašeho souhlasu nebudou nikde zveřejněny. Ctíme vaše soukromí.

Jak na to, krok za krokem

Ikona - kniha

1. Zaslání dotazu

Pomocí editoru na této stránce mi zašlete Váš dotaz. Dotaz vždy prosím pište s otevřeností a chutí něco změnit.
Ikona - baseball

2. Odeslání faktury

Po přijetí dotazu, Vám zašlu potvrzení s vystavenou fakturou na částku 189 Kč. Splatnost faktury, je maximálně 7 dní.
Ikona - tužka

3. Přijetí platby

Po přijetí platby na náš účet, vám bude zaslán dotazník s doplňujícími otázkami k Vašemu dotazu.
Ikona - tužka

4. Přijetí dotazníku

Po přijetí Vámi vyplněného doplňujícího dotazníku, Vám zašleme potvrzení a do 24 hodin také Vaši odpověď.
Ikona - kytara

5. Odpověď pro Vás

Odpověď na Váš dotaz Vám bude doručena na uvedený e-mail. Odpověď bude zaslána v PDF souboru.
Ikona - auto

6. Odpověď zdarma

Po naší odpovědi to nekončí a vy získáváte navíc 1x odpověď zdarma. Její zodpovězení je do 7 dní od zaslání dotazu.

Místo pro Váš dotaz

Vaše jméno (vyžadováno)
Váš e-mail (vyžadováno)

Popište Váš problém (vyžadováno)

Nejsem robot, jsem rodič

Informace o ochraně osobních údajů

Akční cena: 189 Kč 469 Kč

Co od nás získáte?

Dotaz zdarma

Získáte 1x e-mailovou odpověď zdarma na doplňující dotazy. Tuto výhodu odpovědi zdarma můžete využít do 30 dnů od termínu  Skype hovoru. Zodpovězení dotazu zdarma je do 7 dní od jeho zaslání.

Bonus diskuze

S naší odpovědi to nekončí, a proto obdržíte pozvánku do soukromé členské diskuze rodičů z Kouzelné výchovy. Jedná se o fórum, kde nikdo, nikoho nesoudí a kde se můžete otevřít bez studu.

50% sleva

Získáte 50% slevu na e-book v hodnotě 269 Kč, ve kterém naleznete tipy, návody i vysvětlení proč vám dosavadní styl komunikace nefunguje. Otevřená mysl i srdce je základ.

Sleva 15%

Získáte 15% slevu na e-book v hodnotě 399 Kč, který vám pomůže začít jíst zdravěji. Pomůže vám také porozumět tomu, jak pšenice a bílý cukr ubližuje našemu tělu a ovlivňuje funkci mozku. 

Nejčastější dotazy rodičů

Ikona - lidé a uživatelé

Dotazy rodičů

Řešení je v každé rodině jiné, ale dotazy rodičů jsou mnohdy velmi podobné. Vybrala jsem pro vás ty nejčastější i s jejich odpověďmi. Podívejte se, co rodiče nejčastěji trápí, možná tam objevíte odpovědi na své otázky.

Nejčastější dotazy

Poradenství v Cestě k pochopení funguje jednoduše. První krok je napsat svůj dotaz. Druhý krok je uhradit fakturu za poskytované služby a odpovědět na doplňující otázky, které obdržíte pomocí dotazníku.  A ve třetím kroku již obdržíte svou odpověď.

Termín odpovědi se vždy odvíjí od připsání platby na náš účet. Jakmile se platba připíše, obdržíte od nás email s potvrzením. Protože dnešní doba umožňuje komunikovat několika způsoby, vždy se individuálně domluvíme na tom způsobu komunikace, který Vám bude vyhovovat nejlépe. Můžeme spolu komunikovat skrze Facebook, Skype, Email, mobil, Viber, WhatsApp anebo osobně.

Uhrazení faktury je možné bankovním převodem na náš účet. Tento proces trvá 1 až 3 dny, záleží však na tom, který den v týdnu se platba odesílá. Z naší zkušenosti, máme ověřeno, pokud platba odejde z účtu do 12:00 hodin dopoledne je ještě v ten samý den připsána na našem účtu, pokud však platbu zadáte v pátek odpoledne připíše se na náš účet až v pondělí ráno. Po obdržení platby, Vás budeme ihned kontaktovat s potvrzením přijetí platby a obdržíte dotazník s doplňujícími otázkami.

Ano, díky aplikaci Adobe reader, kterou bezplatně stáhnete z internetu, otevřete všechny naše zaslané soubory. Jak na to? Aplikaci stáhnete do vašeho zařízení a nainstalujete. Poté otevřete email a zvolíte otevření souboru PDF za pomocí aplikace Adobe Reader.

Ano, je to možné. Večerní doba pro uskutečnění naší komunikace, je od 20:15 hodin do 22:00 hodin a to všechny pracovní dny v týdnu. Pro víkend je čas posunutý od 21:00 hodin do 23:00 hodin

Výchova dětí je strašně rozšířené téma, kterého je plný internet, proto se často stává, že jsou rodiče zmatení. Začínají nad sebou pochybovat, nechávají si často poradit, co a jak mají dělat a i když jim ty rady nejsou příjemné, přece je vyzkouší. Nechávají své dítě plakat, protože se bojí, aby jej nerozmazlili. Bijí své děti, protože jsou přesvědčení o tom, že dítě potřebuje pevnou ruku, mnohdy ani nevědí, proč vlastně, ale jejich rodiče to taky dělali. Při konzultacích s rodiči nehledám způsoby, jak dítě ovládat, zaměřuji se na to důvody toho, proč tyto problémy nastaly. Věřím, že když přijmeme fakt, že jako rodiče se stále učíme, pak nám i to rodičovství půjde snáz.

Doporučujeme skutečně svému dotazu věnovat čas a nezapomenout především na otevřenost a upřímnost jedině tak, jsem vám skutečně schopna pomoci. Poradím Vám jedno malé pravidlo, kterým se můžete inspirovat:

  1. Co je problém? Co skutečně potřebujete řešit?
  2. Jaký potřebujete výsledek, čeho chcete dosáhnout?
  3. Jakým způsobem tyto věci, svým dětem sdělujete?
  4. Jak na to vaše děti obvykle reagují?
  5. Jak si přejete, aby to probíhalo?

Když si odpovíte na tyto otázky, máte dotaz, díky kterému jsem schopna s Vámi společně najít řešení, které bude vyhovovat přesně vám. Nejdůležitější jste vy, nezapomínejte na to a věřte, že růžové to vždy nebude. Když ale jen zůstanete přihlížet, nebude to nikdy ani trošku narůžovělé a to je hrozná škoda. Pomůžu Vám najít cestu k dětem, společně to zvládneme, tím jsem si jistá. Nebojte se otevřít být upřímní, děláte to pro sebe.

E-book je elektronická kniha, kterou můžete číst, kdykoliv a kdekoliv. Otevřete ji v mobilu, na tabletu, v PC, ale také za pomocí čtečky knih. Výhodou e-booků je, že nemusíte sebou vláčet několik knih, když například jedete na dovolenou a nevíte, na co budete mít náladu. Můžete si, sebou v podobě e-booků vzít třeba 50 knih a vybrat si podle nálady tu pravou až na místě.

Zašlete nám svůj dotaz a my Vám pomůžeme najít řešení

Blog 

Jaké dopady má domácí násilí na psychiku dítěte?

S násilím ze strany svého partnera se během života setkává 38 % českých žen. Bohužel v 90 % jsou jeho svědky i děti. V 60 % jsou děti zároveň obětmi domácí násilí. Jak definujeme pro účely toho článku domácí násilí? Jako fyzické napadení, sexuální násilí či psychický teror. Jaké jsou důsledky násilí v rodině? Děti si z takto rozvrácených vztahů...

Jak nabízet dětem ryby, brokolici a jiné potraviny, které odmítají se slovy „fuj to nejím“?

Jedním z důvodů, proč dítě může odmítat některé potraviny je zmeškání tzv. senzitivního období v životě dítěte. To je fáze, kdy by se mělo dítě formou prvních příkrmů seznámit s různými druhy a konzistencemi potravin. Ve svém okolí si všímám rostoucího trendu výhradního kojení dítěte do jednoho roku i déle. Tady si myslím, že by mohl být kámen úrazu. Po...

Jak jednoduše začít s dětmi jinak žít i komunikovat?

Zažili jste jako děti autoritativní výchovu? Báli jste se rodičům svěřovat? Měli jste často pocit nespravedlnosti? Přejete si mít s vlastními dětmi lepší vztahy? Pokud odpovídáte ano, je čas na změnu. Změna je nejenom život, ale také cesta k lepším zítřkům. Začít musíte u sebe milí rodičové Každé změně ve vztazích s dětmi předchází práce na osobním růstu rodiče. Bez...

Proč je důležitá vyvážená strava u sportujících dětí?

Správně složená strava je pro správný růst a vývoj dětí naprosto nezbytná. Pokud je navíc dítě  aktivním sportovcem, je třeba klást na vyváženost stravy ještě větší důraz. Optimální složení živin Děti, které se aktivně věnují sportu, mají potřebu energie vyšší, než ty, které tráví volný čas pasivně. Potřebují zejména vyšší dávky bílkovin. Ty jsou základem svalů a enzymů. Jsou potřebné...

Proč tolik rodičů nevidí souvislost mezi stravou a zdravím?

Je pro mě záhadou, že v dnešní době internetové, spousta rodičů netuší o přímé souvislosti mezi přijímanou stravou a následným zdravím. Jak jinak si vysvětlit jídelníčky jejich dětí? Myslela jsem, že každému rodiči záleží na zdraví svého dítěte. Asi jsem naivní. Nebo jsou lidé opravdu tak líní, pro svoje lepší zdraví něco udělat či své návyky změnit? V lékárně mi...

Jakou roli mají chyby v rodičovství a proč jsou důležité?

Chybami se člověk učí. Chyba není nikdy špatná. Je to naopak ta jediná příležitost ke změně a k růstu. Samozřejmě, že nikdo nechybuje rád. Málokdo si však uvědomuje, že chyba není důvod k výčitkám či dokonce nízkému sebevědomí. Kdo jediný nechybuje je ten, který nic nečiní. Výchova nemusí být dokonalá! Dobrou ochranou proti možné rozmrzelosti rodičů z výchovných „přešlapů“ je...

Proč je dětské zlobení přirozené a žádoucí?

Většina rodičů by zlobení specifikovala jako nežádoucí činnost, s vedlejšími nepříznivými efekty, narušující denní řád, rodinný i společenský život. To zní závažně. Může být na zlobení naopak i něco pozitivního a jaké jsou vlastně skryté důvody návalů zlobivosti? Jaké děti budou pravděpodobně více zlobit? Zejména ty, které nejsou brány partnersky a není jim nasloucháno. Takže milí rodičové, možná zlobení není...

2 tipy na víkendové obědy pro celou rodinu

Konečně víkend, čas k odpočinku i příležitost ke společným aktivitám s rodinou. Což takhle místo oběda v restauraci uvařit něco domácího a ze základních surovin? Menu z ebooku Jíme zdravě a hravě s celou rodinou zvládne totiž každý! Správně sestavený oběd vám dodá potřebnou energii. Po nutričně nevyváženém obědě vám bude chybět energie a její nedostatek se velmi brzy objeví...