Edin - Zkušenost se Základní školou

Již od jara je tématem každé domácnosti distanční výuka. Bohužel je to tady znovu a zavírají se nám plošně všechny školy. Opět je to ze dne na den a opět se na to rodiče nemohli patřičně připravit. Proto jsem se rozhodla vytvořit facebook skupinu, ve které si rodiče dětí mohou vzájemně pomoci. Jak už s konkrétní látkou, rychlými recepty nebo si jen tak popovídat. Vzájemně si můžeme pomáhat také s programy a sítěmi, které školy využívají, například pomoc s instalací programů, nebo vytváření tabulek apod.

Co je důležité?

Nejdůležitější je, aby se děti cítily dobře, především nebyly přetěžovány a nebyla tak narušována domácí pohoda. To je i cílem vytvoření této skupiny. V případě, že budete u svého dítěte vnímat, že je unavené či znechucené, je potřeba s ním o tom mluvit. Ptejte se, jak se cítí, co ho trápí, s čím potřebuje pomoci. Jaký způsob řešení navrhuje.

Zjišťujte si množství zadaných úkolů, měřte si čas, který potřebuje dítě ke splnění. Myslete na pravidelné přestávky, které děti potřebují. Komunikujte s učiteli, sdělujte jim vysledované chování dětí při distanční výuce, snažte se o to, aby učitel byl informován o tom, jak to dítě zvládá. Kde má rezervy, čemu rozumí a čemu naopak nerozumí.

Myslete na to, že distanční výuka je pro žáky povinná, ale na podmínkách se z opravdu velké části musíte podílet vy rodiče především u dětí na 1. stupni. A pokud se vy jako rodič na to necítíte nebo máte obavy o to, zda jste schopni dítěti látku vysvětlit správně nebo učivu nerozumíte, je to v pořádku. Máte totiž spoustu dalších starostí jako je práce, vaření, péče o domácnost a v neposlední řadě, jste stále a pouze jen člověk, který potřebuje také odpočinek.

Jaké jsou podmínky pro přijetí do skupiny?

PRAVIDLA jsou jednoduchá:

  • nesuď druhého, nikdy nemůžeš vědět, co přesně nyní prožívá
  • buď tolerantní, nemusíš vždy se vším souhlasit – každý jsme jiný a to je v pořádku
  • vyjadřuj se slušně bez ironických připomínek – jsme v tom všichni společně
  • když se ti něco líbí, řekni to – někoho to potěší, jinému to pomůže se víc otevřít
  • když se ti něco nelíbí, řekni to – sdělit svůj názor je důležité
  • když nevíš, zeptej se – není nic horšího než mlčet
  • když víš, pokus se poradit – pokud znáš odpověď nebo tě napadá řešení, poděl se jedině tak se mohou lidé inspirovat
Vstoupit do FB skupiny